Robert Lewandowski trafi do Księgi Rekordów Guinnessa - poinformował niemiecki dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. 27-letni piłkarz Bayernu Monachium został nominowany w czterech kategoriach. Wszystko dzięki pięciu bramkom w dziewięć minut.

Robert Lewandowski /Bartłomiej Zborowski /PAP

Napastnik reprezentacji Polski dokonał tego w meczu niemieckiej ekstraklasy z Wolfsburgiem 22 września w Monachium (5:1). Lewandowski pojawił się na boisku po przerwie i pokonał bramkarza gości pięciokrotnie między 51. a 59. minutą.

Redakcja Księgi skontaktowała się z Bayernem i poinformowała, że poświęci Polakowi wpis w następnym wydaniu - napisali dziennikarze serwisu bild.de.

Ma zostać wyróżniony za zdobycie w najkrótszym czasie trzech, czterech i pięciu bramek, a także za to, że strzelił pięć goli jako jedyny rezerwowy w historii.

Lewandowski trafił także dla drużyny narodowej w niedzielnym meczu eliminacji Euro 2016 z Irlandią (2:1), pieczętując awans biało-czerwonych do turnieju finałowego we Francji. Został też królem strzelców eliminacji (13 goli), a w ostatnich sześciu występach w reprezentacji i klubie zdobył 15 bramek.