Robert Lewandowski został wybrany piłkarzem 2011 roku w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Tytuł Trenera Roku otrzymał Maciej Skorża z Legii Warszawa, a za Odkrycie Roku uznano Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu.

Dla Lewandowskiego to pierwszy triumf w tej kategorii. Wcześniej napastnik reprezentacji Polski i Borussii Dortmund dwukrotnie był w gronie nominowanych. Wczoraj nie mógł odebrać osobiście nagrody, ponieważ kilka godzin wcześniej rozgrywał mecz w niemieckiej ekstraklasie. Jego Borussia zremisowała u siebie z Kaiserslautern 1:1. Kiedyś zostałem wybrany Odkryciem Roku, teraz jestem Piłkarzem Roku. Jak widać, warto ciężko trenować. Uważam, że zapracowałem na to wyróżnienie - przyznał laureat, którego wypowiedź uczestnicy gali mogli obejrzeć na telebimie.

Podczas uroczystości w Warszawie zabrakło również Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu, wybranego Odkryciem Roku. Powodem były obowiązki zawodowe. W sobotę jego drużyna grała z Evertonem i wygrała 1:0. Nagrodę w imieniu bramkarza reprezentacji Polski odebrał jego brat - Jan.

Wśród nominowanych do tytułu Piłkarza Roku, oprócz Lewandowskiego, znaleźli się: jego klubowy kolega z Borussii Łukasz Piszczek oraz Wojciech Szczęsny.

W 2010 roku w najważniejszej kategorii plebiscytu "Piłki Nożnej" triumfował inny zawodnik Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski.

Laureaci plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna" za 2011 rok:

Piłkarz Roku - Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

Trener Roku - Maciej Skorża (Legia Warszawa)

Odkrycie Roku - Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)

Ligowiec Roku - Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)

Drużyna Roku - Legia Warszawa

Obcokrajowiec Roku - Miroslav Radovic (Legia Warszawa)

Pierwszoligowiec Roku - Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)