Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie w Szczyrku. Zwyciężył Austriak Thomas Morgenstern przed swoim rodakiem Gregorem Schlierenzauerem.

Morgenstern, zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2010/2011, prowadził już po pierwszej serii. Na siódmej pozycji był wówczas Stoch, któremu przyszło skakać w ulewie. Jednak trzykrotny triumfator zawodów Pucharu Świata dobrze poradził sobie w tych warunkach, a w drugiej serii, kiedy zza chmur wyszło słońce, awansował na podium.

W zmieniających się warunkach atmosferycznych najlepiej poradzili sobie Austriacy, w odróżnieniu od Pawła Karelina. Po pierwszej kolejce Rosjanin był drugi, a konkurs zakończył na dziesiątej pozycji.

Ze swojego występu zadowolony był Maciej Kot, który utrzymał zajmowaną na półmetku 12. lokatę. Z pozostałych Polaków Bartłomiej Kłusek był 25., a Krzysztof Miętus 29. Dawid Kubacki (32.) i Stefan Hula (46.) nie zakwalifikowali się do serii finałowej.

Po turnieju w Szczyrku zawodnicy przeniosą się na dwa konkursy, w tym jeden drużynowy, do Zakopanego. Łącznie w tym sezonie odbędzie się 13 imprez, a rywalizacja zakończy się 3 października w niemieckim Klingethal.