Kamil Stoch wygrał konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle i został liderem cyklu. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzecie Norweg Halvor Egner Granerud. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki.

Po sobotnim zwycięstwie w konkursie drużynowym, polscy skoczkowie w niedzielę w rywalizacji indywidualnej potwierdzili, że już w pierwszych zawodach sezonu Letniej Grand Prix są w doskonałej formie. W czołowej czwórce niedzielnego konkursu indywidualnego znalazło się trzech biało-czerwonych, tylko na najniższy stopień podium wskoczył Granerud.

Już po pierwszej serii na czele byli Polacy, po najdłuższym skoku - 132 m prowadził dwukrotny zdobywca Pucharu Świata Stoch, za nim plasował się Żyła, który wylądował o 1,5 m bliżej. Trzeci był Szwajcar Killian Peier (129,5 m), czwarty Japończyk Junshiro Kobayashi (127,5 m), a piąty - Dawid Kubacki (126 m).

Do finału awansowało dziewięciu Polaków. Jedenaste miejsce zajmował Tomasz Pilch (127 m), piętnasty był Maciej Kot (124,5 m), szesnasty Stefan Hula (122,5 m), siedemnasty Przemysław Kantyka (125 m), osiemnasty Jakub Wolny (124 m), a dwudziesty - Aleksander Zniszczoł (124 m).

Odpadli tylko Paweł Wąsek (119,5 m) i Andrzej Stękała (110,5 m).

W finale warunki atmosferyczne trochę się pogorszyły, zaczęła padać mżawka. Nie miało to jednak większego wpływu na dyspozycję Stocha i Żyły, obaj mieli próby po 126,5 m i zapewnili sobie dwie czołowe lokaty w konkursie. Na trzecie miejsce niespodziewanie awansował Granerud, dziewiąty po pierwszej serii, w której uzyskał 125,5 m. W finale Norweg miał najdłuższą próbę - 129 m, co dało mu awans o sześć lokat.

W klasyfikacji generalnej LGP prowadzi Stoch - 100 pkt, przed Żyłą - 80 i Granerudem - 60.

Drugi konkurs LGP w skokach zaplanowano 28 lipca w niemieckim Hinterzarten.