Klemens Murańka wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Drugie miejsce zajął Słoweniec Rok Justin, zaś trzecie ex aequo Stefan Hula i Austriak Phillipp Aschenwald.

Na półmetku prowadził Justin, który uzyskał 130,5 m. Wyprzedzał o 2,2 pkt rodaka Andraza Pograjca (132 m) i o 4,6 pkt Murańkę (126 m).

W finałowej serii Murańka skoczył 121,5 m, a Justin wylądował cztery metry bliżej. Znakomicie spisał się Hula - uzyskał 134 m i przesunął się w klasyfikacji generalnej z 22. na 3. pozycję.

Piątą lokatę zdobył Przemysław Kantyka, który poprzedniego dnia był drugi - przegrał wówczas tylko z Norwegiem Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem, który w niedzielę był z kolei dopiero 19.

W czołowej "30" znaleźli się też Jan Ziobro (10. lokata), Andrzej Stękała (11.), Krzysztof Miętus (21.), Krzysztof Biegun (27.) i Grzegorz Miętus (29.).

Liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego jest wciąż Dawid Kubacki, który w lipcu wygrał dwa konkursy w słoweńskim Kranju. Nasz skoczek prowadzi też w klasyfikacji prestiżowego cyklu Letniej Grand Prix - tydzień temu zwyciężył w Wiśle, a w sobotę był najlepszy w niemieckim Hinterzarten.