​Daria Zabawska (Podlasie Białystok) rzuciła dyskiem na odległość 59,08 zdobywając w Bydgoszczy srebrny medal 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Zwyciężyła Niemka Claudine Vita - 61,79.

Na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Veronika Domjan - 58,48. Na szóstej pozycji uplasowała się Monika Nowak (AZS AWF Kraków) - 54,21, a na 12. Aleksandra Grubba (AZS AWFiS Gdańsk) - 47,26.

Zabawska najlepszy rezultat uzyskała w pierwszej kolejce - obejmując prowadzenie w konkursie. Niemka wyprzedziła ją w trzeciej. 22-letnia Polka dwa lata temu w MME w Tallinie zajęła czwarte miejsce, ustanawiając w eliminacjach rekord życiowy wynikiem 60,23.

To trzecie trofeum biało-czerwonej ekipy w bydgoskiej imprezie. Wcześniej złoto zdobyli kulomiot Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) i sprinterka Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m. Po drugim dniu zmagań Polska prowadzi w klasyfikacji medalowej. MME potrwają do niedzieli.