Piłkarze Legii wygrali w Warszawie z The New Saints FC 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy. W Walii polski zespół zwyciężył 3:1. Jego następnym rywalem będzie norweska drużyna Molde FK.

Bramkę strzelił Władimir Dwaliszwili w 53. minucie spotkania.

Legioniści podchodzili do środowego meczu ze spokojem. Mieli solidną zaliczkę z terenu rywala, więc mogli pozwolić sobie na sporą swobodę.

Pierwsza połowa nie mogła się jednak podobać. Choć piłkarze trenera Jana Urbana dominowali i wypracowali kilka okazji do zdobycia gola, to brakowało im zimnej krwi w polu karnym.

Już w szóstej minucie bliski szczęścia był Miroslav Radovic. Serb uderzył mocno z 30 metrów, ale bramkarz Paul Harrison sparował piłkę na rzut rożny. Szanse zmarnował także Gruzin Władimir Dwaliszwili i Marek Saganowski. Najczęściej zamiast do bramki trafiali oni w ustawionych w polu karnym obrońców.

Po drugiej stronie boiska Dusan Kuciak miał niewiele pracy. Walijczycy groźną sytuację w pierwszej połowie stworzyli w 11. minucie po błędzie Portugalczyka Dossy Juniora, który podał prosto pod nogi przeciwnika, lecz Alex Darlington nie wykorzystał prezentu.

Po przerwie, chwilę po tym, jak kibice zaśpiewali: "My chcemy gola", ich życzenie spełnił Dwaliszwili. W 53. minucie w polu karnym wypatrzył go Radovic, a Gruzin z 16 metrów płaskim strzałem dokończył dzieła.

Kwadrans później mogło być 2:0, ale Dominik Furman trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Groźnie pod bramką Harrisona było i w 81. minucie, kiedy ten sam piłkarz, tym razem z pięciu metrów, zmarnował dogodną okazję do wpisania się na listę strzelców.

Po końcowym gwizdku sędziego zawodnicy The New Saints FC wyszli na środek boiska i oklaskami podziękowali kibicom Legii za przyjęcie w Polsce i doping. Spotkało się to z ich miłą reakcją.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Teraz na Legię czeka Molde FK. Pierwsze spotkanie mistrzowie Polski rozegrają w Norwegii 31 lipca

Spotkanie obserwowało ok. 12 tys. widzów.

Żółte kartki: Legia - Bartosz Bereszyński; TNS: Alex Darlington, Philip Baker. Sędzia: Bardhyl Pashaj (Albania). Widzów: ok. 12 tys.

Legia: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Dossa Junior, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak - Dominik Furman, Ivica Vrdoljak (65. Jakub Rzeźniczak) - Miroslav Radovic, Władimir Dwaliszwili, Michał Żyro (75. Tomasz Brzyski) - Marek Saganowski (71. Helio Pinto)

The New Saints FC: Paul Harrison - Simon Spender, Christopher Marriott, Philip Baker, Kai Edwards - Ryan Fraughan (57. Sam Finley), Christopher Seargeant, Jaime Mullan, Michael Wilde (72. Greg Draper), Alex Darlington (81. Matthew Williams) - Aeron Edwards