Piłkarze Legii Warszawa odpadli z rywalizacji o awans do Ligi Mistrzów. Polski zespół wprawdzie wygrał na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa 1:0 w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji, ale w pierwszym spotkaniu przegrał u siebie 0:2.

W 37. minucie za dwie żółte kartki z boiska usunięty został Czarnogórzec Marko Vesovic. Mimo gry w osłabieniu w 63. Hiszpan Inaki Astiz wykorzystał dośrodkowanie rodaka Carlitosa i dał mistrzom Polski prowadzenie.

W 85. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Chorwat Domagoj Antolic, który także musiał opuścić plac gry. W dziewiątkę legioniści nie byli już w stanie zdobyć drugiej bramki, stracili więc szansę awansu do fazy grupowej Champions League.

Teraz wezmą udział w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, w której trafią albo na luksemburski F91 Dudelange, albo na Dritę z Kosowa (2:1 w pierwszym meczu).

We wtorek awans do trzeciej rundy kwalifikacji LM wywalczyły, obok Spartaka, także macedońska Skendija Tetowo oraz mistrz Chorwacji Dinamo Zagrzeb, prowadzony przez byłego trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę.

W środę rywalizować będą m.in. drużyny z Polakami w kadrach. Mistrz Azerbejdżanu Karabach Agdam Jakuba Rzeźniczaka podejmie FK Kukesi, natomiast Łudogorec Razgrad, którego piłkarzami są Jacek Góralski i Jakub Świerczok, zmierzy się na wyjeździe z węgierskim Videotonem Szekesfehervar. W pierwszych spotkaniach w Albanii i Bułgarii gole nie padły.