Legia mocno prze po mistrzostwo Polski – na własnym stadionie pokonała 3:1 poznańskiego Lecha. A to właśnie drużyna z Wielkopolski pozbawiła niedawno broniącą tytułu krakowską Wisłę 3 punktów.

Wszystkie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie meczu. Już w drugiej minucie spotkania pięknym strzałem głową popisał się Moussa Ouattara. Kwadrans później z rzutu wolnego gola zdobył Edson Da Silva. Ostatniego gola dla gospodarzy zaliczył na swoje konto Sebastian Szałachowski. Honorową bramkę dla gości zdobył ten, który w Poznaniu przyczynił się do porażki Wisły – Piotr Reiss.

Zwycięstwo na stadionie przy Łazienkowskiej oznacza, że legioniści na sześć kolejek przed końcem rozgrywek utrzymują 4-punktową przewagę nad drugą w tabeli Białą Gwiazdą.