Trwa zła passa Legii Warszawa. Podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali 1:3 z Kolporterem Koroną Kielce. Powody do zadowolenia ma natomiast Arka - drużyna z Gdyni odniosła pierwsze zwycięstwo w jesiennej rundzie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy.

Odsunięcie od zespołu Piotra Włodarczyka i Michała Gottwalda oraz pozbawienie premii nie podziałały mobilizująco na piłkarzy Legii Warszawa. Po kompromitującej porażce w Pucharze Polski z trzecioligową Stalą Sanok, mistrzowie Polski doznali porażki także w Kielcach z Kolporterem Koroną 1:3. Nie wróży to nic dobrego przed rewanżowym meczem pierwszej rundy Pucharu UEFA z Austrią Wiedeń.

Trzy punkty podopiecznym Ryszarda Wieczorka zapewnili Veselin Djoković, Piotr Bagnicki i Mariusz Zganiacz (z rzutu karnego). Jedyną bramkę dla Legii strzelił Dawid Janczyk.

Nareszcie powody do radości mają piłkarze i kibice Arki Gdynia. Podopieczni Wojciecha Stawowego odnieśli bowiem pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Gdynianie pewnie pokonali u siebie Zagłębie Lubin 3:0. Gole dla gospodarzy spotkania zdobyli: Grzegorz Niciński, Janusz Dziedzic i Damian Nawrocik.

Cenne zwycięstwo odniosła także Pogoń Szczecin. „Portowcy” pokonali Górnika Łęczna 3:0. Bohaterem meczu był Elton, który zdobył aż 2 bramki. Trzeciego gola zdobył Kamil Grosicki.

Łódzki Klub Sportowy jedynie zremisował 1:1 z Groclinem Grodzisk Wielkopolski. Pierwsza bramka padła w 9. minucie spotkania. Zdobył ją dla ekipy z Grodziska Piotr Rocki. W 32. minucie wyrównał Ensar Arifovic.

Remisem 1:1 zakończył się także pojedynek w Płocku, gdzie miejscowa Wisła podejmowała Odrę Wodzisław. Gospodarze uratowali punkt na trzynaście minut przed końcem dzięki bramce Wahana Gevorgyana. Gola dla Odry strzelił już w 5. minucie gry Adam Gmitrzuk.

W piątek w pierwszym meczu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z Widzewem Łódź 2:0.