Legia Warszawa pokonała Wisłę Kraków 2:0 w hicie 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo drużynie Macieja Skorży zapewnili Danijel Ljuboja i Janusz Gol.

Dominacja stołecznego zespołu od samego początku nie podlegała dyskusji. Wiele problemów defensywie Wisły stwarzało trio Maciej Rybus - Michał Żyro - Miroslav Radović.

Dobrą grę Legii przypieczętować udało się ostatecznie w 25. minucie, gdy podanie od Rybusa wykorzystał na raty Ljuboja. Już trzy minuty później podwyższyć mógł Rybus, ale świetną kontrę zakończył niecelnym strzałem. Kolejne dwie próby miał w 41. i 42. minucie, jednak najpierw trafił obok słupka, a później bardzo dobrze jego strzał zatrzymał Sergei Pareiko.

Po przerwie nadal to Legia starała się kontrolować sytuację. W 70. minucie dopięła swego - rezultat podwyższył Janusz Gol. Bramka podcięła skrzydła gościom, którzy już do samego końca nie byli w stanie przełamać szczelnej defensywy gospodarzy.