Legia Warszawa przegrała w Zabrzu z Górnikiem 0:2 i w pierwszej kolejce po przerwie zimowej straciła drugie miejsce w tabeli piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. W innym niedzielnym meczu Wisła Kraków zremisowała w Lubinie z KGHM Zagłębiem 2:2.

W barwach Zagłębia udanie zadebiutował Adam Banaś, który w 18. minucie zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Przed przerwą wyrównał Ivica Iliev, a 10 minut po zmianie stron do siatki trafił Andraz Kirm. W końcówce spotkania remis dla gospodarzy uratował Dawid Abwo. Jeden punkt zdobyty w meczu z mistrzem Polski nie pozwolił jednak Zagłębiu na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Do sporej niespodzianki doszło również w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik pewnie pokonał Legię Warszawa 2:0. W 25. minucie Prejuce Nakoulma wykorzystał brak zdecydowania Michała Żewłakowa i efektownym strzałem pokonał Dusana Kuciaka. Bramkarz Legii kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki, ale kwadrans przed końcem spotkania popełnił błąd. Mariusz Magiera dośrodkował z rzutu wolnego, ale nikt nie zdołał przeciąć lotu piłki i ta przeleciała pod pachą słowackiego bramkarza.

Tym samym podopieczni Macieja Skorży nie wykorzystali szansy na zmniejszenie dystansu do prowadzącego Śląska Wrocław, który w sobotę zremisował z Ruchem Chorzów 1:1. Legia traci do lidera już pięć punktów i spadła na trzecie miejsce. Kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie Korona Kielce - Jagiellonia Białystok.