Lech Poznań pokonał ŁKS 4:0 w piątkowym spotkaniu otwierającym 10. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Dwie bramki dla „Kolejorza” zdobył Zbigniew Zakrzewski, a po jednej Henry Quinteros i Marcin Zając.

Piłkarze naszej ekstraklasy, którzy na boiska wrócili po przerwie na mecz Polska-Portugalia, chyba zapatrzyli się na swoich kolegów-reprezentantów. Zawodnicy z Poznania i Łodzi stworzyli bardzo dobre i dynamiczne widowisko.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie. Jej autorem był Peruwiańczyk Henry Quinteros, nazywany przez kolegów „Kwinto”. W 45. i 61. minucie celnymi strzałami popisał się Zbigniew Zakrzewski. Ostatniego gola dla „Kolejorza” zdobył w 83. minucie Marcin Zając.