W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań przegrał ze szwedzkim AIK Solna 3:0. Jeśli "Lechici" myślą o awansie do kolejnej rundy, to w spotkaniu rewanżowym będą musieli zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż dziś.

Już na początku meczu Szwedzi osiągnęli widoczną przewagę. W 9. i 44. minucie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Jasmina Buricia. Mieli wyraźną przewagę w środku pola i dzięki niej utrudniali rozgrywanie piłki zawodnikom klubu z Polski. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie Szwedzi stopniowo powiększali swoją przewagę. Ostatecznie potwierdzili dominację bramką strzeloną w 60. minucie przez Martina Lorentzona. Osiemnaście minut później po golu Celsa Borgesa było już 2:0 dla AIK-u. "Lechitów" ostatecznie pognębił napastnik Viktor Lundberg, który wpisał się na listę strzelców w 86. minucie spotkania.

Składy obu drużyn:

AIK Solna: Turina - Lorentzon, Karlsson, Backman, Johansson - Gustavsson (79' Lalawele), Ahman-Persson (79' Danielsson), Tjernstrom, Kayongo Mutumba - Borges, Lundberg

Lech Poznań: Burić - Hubert Wołąkiewicz (83' Drewniak), Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń (72' Ubiparip), Łukasz Trałka, Rafał Murawski, Aleksandar Tonev (85' Bereszyński) - Gergo Lovrencsics, Bartosz Ślusarski

Żółte kartki: Możdżeń, Henriquez, Lovrencsics (Lech) - Person, Danielsson (AIK)

Sędzia: Marco Fritz (Niemcy)

Liczba widzów: 10685