Janusz Kulig, jadący z pilotem Jarosławem Baranem samochodem Ford Focus WRC, wygrał Rajd Karkonoski, siódmą eliminację mistrzostw Polski. Było to jego trzecie z rzędu zwycięstwo w tej imprezie.

Tym zwycięstwem 31-letni Kulig zapewnił sobie, bez względu na wyniki ostatniej eliminacji - Rajdu Wisły, tytuł mistrza Polski na rok 2000. Poprzednio to trofeum wywalczył w 1997 roku.

Drugie miejsce zajął Leszek Kuzaj - na Toyocie Corolli. Kuzaj stracił do zwycięzcy prawie 54 sekundy. Trzeci był Tomasz Kuchar - na Volkswagenie Golfie. Ten przyjechał na metę ze stratą ponad 8 minut i 39 sekund. Czwarte miejsce zajął Łukasz Sztuka, który w ostatniej chwili zastąpił Roberta Herbę za kierownicą Seata Cordoby WRC.

W niedzielę rozegrano pięć, spośród sześciu odcinków specjalnych, które zaplanowano. Ze względów bezpieczeństwa odwołany został 14. OS Karpacz - Sosnówka. Na trasie odcinka przebywali pijani kibice. Był też autobus, który nie zdążył w porę zjechać z trasy.