Łukasz Kubot wycofał się turnieju Poznań Porsche Open powered by Enea. Polski tenisista miał dziś zagrać z Włochem Marco Crugnolą o awans do ćwierćfinału. Kubot wycofał się z powodu urazu nadgarstka lewej ręki. Zawodnik nie chciał ryzykować kontuzji.

Najlepszy obecnie polski tenisista, zajmujący 60. miejsce w rankingu ATP World Tour, w ostatniej chwili zdecydował się na występ w Poznaniu. Ponieważ lista zgłoszeń była już zamknięta, otrzymał od organizatorów "dziką kartę". W pierwszej rundzie nie bez trudu uporał się ze słowackim kwalifikantem Kamilem Capkovicem 4:6, 6:3, 7:6 (7-5).

We wtorek grałem z niesamowitym bólem. Trybuny na kortach były pełne. Dlatego chciałem wygrać dla tych wspaniałych kibiców. Niestety potem okazało się, że nadgarstek nie pozwoli mi na udział w kolejnym spotkaniu. Muszę odpocząć. Nie mogę ryzykować przed US Open - tłumaczył Kubot.

O awans do ćwierćfinału powalczy dziś ostatni Polak w imprezie - Jerzy Janowicz. Jego rywalem będzie Czech Jaroslav Pospisil, rozstawiony z numerem ósmym.