Łukasz Kubot pokonał Francuza Arnaud Clementa 6:4, 6:1 i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Casablance. Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Włoch Potito Starace.

Dla Kubota był to pierwszy singlowy mecz w tym turnieju - w pierwszej rundzie miał bowiem wolny los. Początek pojedynku nie był udany w jego wykonaniu. Polak przegrał trzy z czterech początkowych gemów. Słabo serwował - w całym meczu popełnił osiem podwójnych błędów i miał zaledwie jednego asa. Na szczęście dla Kubota Clement nie potrafił wykorzystać słabości Polaka. Po mocnym początku przegrał siedem gemów z rzędu przy własnym serwisie.

W drugim secie przewaga Kubota nie podlegała już dyskusji. Polak oddał rywalowi zaledwie jednego gema i po 97 minutach gry zakończył mecz.

W ćwierćfinale spotka się z Potito Starace. Włoch to specjalista od gry na kortach ziemnych, na których rozgrywany jest turniej w Casablance. Co prawda w rankingu ATP jest niżej od Polaka, ale na korcie zarobił więcej niż Kubot. Do tej pory obaj tenisiści spotkali się tylko raz - sześć lat temu w meczu Pucharu Davisa Włoch wygrał w trzech setach.