W niedzielę podczas wyścigu o Grand Prix Brazylii zdecydują się losy tytułu mistrza świata Formuły 1. O mistrzowskie laury walczy trójka kierowców: Brytyjczyk Lewis Hamilton i Hiszpan Fernando Alonso z teamu McLaren-Mercedes, a także Fin Kimi Raikkonen z Ferrari.

Wewnętrzna rywalizacja w ekipie McLaren-Mercedes może otworzyć drogę do pierwszego w karierze tytułu Raikkonenowi, który traci do Hamiltona siedem punktów, a do Alonso – trzy. Fin na pewno będzie mógł liczyć na wsparcie Felipe Massy. Brazylijczyk na pewno zakończy rywalizację w tegorocznej edycji MŚ Formuły 1 na czwartym miejscu.

W cieniu rywalizacji o mistrzowskie laury będą startować pozostali zawodnicy. Na piątym miejscu ukończy MŚ Niemiec Nick Heidfeld z BMW Sauber. Robert Kubica zajmuje obecnie szóste miejsce (35 punktów), ale w niedzielę będzie musiał odpierać Fina Heikki Kovalainena z Renault, którego wyprzedza tylko o pięć punktów.

Po dyskwalifikacji ekipy McLaren-Mercedes kolejność na podium MS konstruktorów została już dawno ustalona. Zwyciężyło Ferrari – 186 punktów, przed BMW Sauber – 94 pkt. i Renault – 51 pkt.