Wiele powodów do radości mieli w miniony weekend polscy kibice. Ci interesujący się skokami narciarskimi fetowali zwycięstwo Kamila Stocha w Lahti, fani futbolu cieszyli się z (kolejnego) gola Krzysztofa Piątka dla AC Milan. Zobaczcie to na filmach!

Stoch bezkonkurencyjny w Lahti

Dwa świetne skoki dały Kamilowi Stochowi wyczekiwane zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata.

Polak już w pierwszej serii zawodów w Lahti pokazał świetną dyspozycję: oddał najdłuższy skok tej rundy - i, jak się później okazało, całego konkursu - uzyskując 132,5 metra. W serii finałowej potwierdził, że jest w formie: wylądował na 129. metrze i zanotował 33. pucharowe zwycięstwo w karierze!

Warto odnotować, że nad drugim w stawce, fenomenalnie spisującym się w tym sezonie Japończykiem Ryoyu Kobayashi Stoch miał ostatecznie aż 17,2 pkt przewagi!

Zobaczcie finałowy skok Kamila Stocha w Lahti!

Piątek (znów) trafia dla Milanu!

Wysokie ligowe zwycięstwo odniósł AC Milan - a udział w tym miał polski napastnik, od niedawna reprezentujący barwy tej włoskiej ekipy, Krzysztof Piątek.

Drużyna z Mediolanu pokonała na własnym boisku Cagliari 3:0. W 13. minucie samobójcze trafienie zaliczył Luca Ceppitelli, a na 2:0 podwyższył dziewięć minut później Brazylijczyk Lucas Paqueta. W 62. minucie natomiast na listę strzelców wpisał się Piątek!

Zobaczcie najważniejsze momenty meczu AC Milan vs Cagliari, a wśród nich: gola Krzysztofa Piątka i jego charakterystyczną "cieszynkę"!