Wojciech Krztoń nie będzie sędziował meczów Ekstraklasy. Arbiter, który w ostatniej kolejce popełnił rażący błąd w meczu Polonii Warszawa z Górnikiem Zabrze, został zdegradowany do pierwszej ligi.

Decyzję podjął zarząd PZPN na wniosek Kolegium Sędziów. Jednocześnie poinformowano, że w przyszłym tygodniu zapadną decyzje dotyczące pozostałych arbitrów, którzy w ostatnim czasie również wypaczyli wyniki meczów albo popełnili inne poważne błędy. Będą to zapewne Adam Lyczmański i Dawid Piasecki. Wnioski dotyczące tych arbitrów Kolegium Sędziów ma przygotować w poniedziałek.

W 10. kolejce ekstraklasy było wyjątkowo dużo kontrowersji. W meczu Polonii z Górnikiem sędzia Krztoń nie zauważył, że przy przyjęciu piłki Prejuce Nakoulma pomógł sobie ręką. Kilka sekund później zawodnik gości zdobył gola na wagę remisu. To była 90. minuta spotkania.

Z kolei Adam Lyczmański uznał bramkę w meczu Wisły z Jagiellonią mimo, że bramkarz klubu z Białegostoku był faulowany.

Podczas poniedziałkowego spotkania derbowego Widzew - ŁKS (0:1) sędzia Dawid Piasecki w 54. minucie - przy stanie 0:0 - pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę napastnikowi gospodarzy Piotrowi Grzelczakowi. We wtorek Widzew odwołał się od decyzji arbitra do Komisji Ligi Ekstraklasy SA.