Liderka światowego rankingu tenisistek Amerykanka Serena Williams zeszła z kortu z powodu bólu kolana w pojedynku z Australijką Jarmilą Wolfe podczas meczu Pucharu Hopmana, rozgrywanych w Perth. To nieoficjalne mistrzostwa świata drużyn mieszanych.

Williams przegrywała 5:7, 1:2. To po prostu stan zapalny. To przechodzi, ale trzeba jeszcze trochę czasu, odpoczynku i zabiegów. Bardzo ciężko trenowałam w okresie między sezonami - powiedziała 34-letnia Amerykanka, triumfatorka 21 turniejów wielkoszlemowych. Jej udział w rozpoczynającym się 18 stycznia w Melbourne Australian Open nie jest jednak zagrożony.

Williams przerwała sezon 2015 w połowie września po porażce z Włoszką Robertą Vinci w półfinale US Open, co pozbawiło jej szansy wygrania wszystkich turniejów wielkoszlemowych w roku. Powróciła na kort dopiero w grudniu w pokazowej imprezie w Manili.

Amerykanie przegrali wtorkowy mecz z ekipą Australii "złotej" 0:3. W drugim spotkaniu, również w grupie A, Ukraina wygrała z Czechami 2:1.

Rywalizacja o Puchar Hopmana toczy się na twardych kortach w Perth Arena od 1989 roku. Zespoły są podzielone na dwie grupy, których zwycięzcy wchodzą do finału. Każde spotkanie składa się z dwóch pojedynków singlowych i kończącego rywalizację miksta. W ubiegłym roku triumfowali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. W aktualnej edycji polscy tenisiści nie startują.