Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok 2:0 w ostatnim meczu 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obie bramki zdobył dla Kielczan Łukasz Jamróz. Mecz był trenerskim debiutem Tomasza Hajty, ale były obrońca reprezentacji Polski nie będzie zbyt dobrze wspominał wyprawy do Kielc.

Wszystko przez innego debiutanta - Łukasz Jamróza. Młody napastnik, urodzony w Kielcach, który pierwsze piłkarskie szlify zbierał w juniorskich drużynach Korony zdobył dziś przed przerwą dwie bramki. W 30. minucie Jamróz wykorzystał podanie Pawła Golańskiego. 11 minut później posłał piłkę do siatki dobijając głową uderzenie Hernaniego.

W drugiej połowie mimo niekorzystnego wyniku nie doczekaliśmy się frontalnego ataku "Jagi". Tomasz Frankowski i Grzegorz Rasiak byli skuteczni odcinani od podań. Kielczanie ograniczyli się do kontrataków przeprowadzanych głównie lewym skrzydłem.

Dzięki zwycięstwu Korona przesunęła się na 7. miejsce w tabeli. Podopiczni Leszka Ojrzyńskiego zgromadzili dotychczas 28 punktów, czyli tyle samo co Lech Poznań i Wisła Kraków. Jagiellonia jest 11. W tabeli prowadzi Śląsk Wrocław, który ma 4 punkty przewagi nad Polonią Warszawa i 5 nad Legią.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Jamróz (30), 2:0 Łukasz Jamróz (41).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Hernani, Paweł Golański - Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Maciej Korzym (90. Mateusz Łuczak), Paweł Sobolewski (81. Daniel Gołębiewski), Jacek Kiełb - Łukasz Jamróz (68. Grzegorz Lech).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Tomasz Kupisz (85. Grzegorz Arłukowicz), Thiago Cionek, Luka Gusic, Paweł Nowotka - Maciej Makuszewski, Łukasz Tymiński, Nika Dżalamidze, Marcin Burkhardt (65. Marko Cetkovic) - Grzegorz Rasiak, Tomasz Frankowski (72. Jan Pawłowski).