W trzecim ćwierćfinale EURO 2000 Holendrzy rozgromili Jugosłowię 6:1. Bohaterem meczu był Patrick Kluivert, który zdobył aż cztery gole. 29 czerwca w Amsterdamie, Holendrzy zagrają z Włochami.

Jugosłowianie rozczarowali - nie była to ta sama drużyna, która w poprzednich meczach walczyła w dziesiątkę do ostatniej minuty. Grali niemrawo i chaotycznie. A Holendrzy nie mieli dla nich litości. Bohaterem meczu został Patrick Kluivert, który zdobył aż cztery gole. Sztuka ta nie udała się, jak dotąd, żadnemu innemu piłkarzowi w finałach mistrzostw Europy. Dwa gole dołożył Marc Overmars, a mogło ich paść jeszcze więcej, gdyż wyśmienite okazje zmarnowali Davids, Zenden i Bergkamp.

W ostatniej minucie honorową bramkę dla Jugosławii strzelił Savo Milosević, dzięki czemu pozostał w gronie najlepszych strzelców tych mistrzostw.

Ostatnim półfinalistą została Francja, która wygrała 2:1 z Hiszpanią. W półfinale. Bohaterami Francji zostali Zinedine Zidane, Youri Djorkaef i ...Raul, który w ostatniej minucie meczu miał szansę na to by zostać królem Hiszpanii - niestety przestrzelił karnego podyktowanego za faul Fabiana Bartheza na Abelardo. Hiszpania straciła szansę na dogrywkę. Wcześniej jedyna bramka dla Hiszpanii także padła z rzutu karnego: Munitis padł w polu karnym Francuzów po faulu Liliana Thurama - jedenastkę wykorzystał Gaizka Mendieta.

Zwycięzcy Trójkolorowi w półfinale spotkają się z niepokonanymi dotąd piłkarzami Portugalii

Wiadomości RMF FM 00:04