Luksemburczyk Kim Kirchen z ekipy Fassa Bortolo wygrał 62. Tour de Pologne. W klasyfikacji generalnej wyprzedził on o 5 sekund Holendra Pietera Weeninga oraz o 11 sekund Holendra Thomasa Dekkera.

Ostatni etap wyścigu - "czasówkę" z Jeleniej Góry do Karpacza wygrał właśnie Dekker, który pokonał 19-kilometrową trasę w 30 min. i 54 sek. Zwycięzca wyścigu zajął dopiero szóstą pozycję.

Kirchen został liderem TdP po VII etapie, podczas którego wyprzedził lidera klasyfikacji Pro Tour – Włocha Danilo Di Lukę i Szweda Thomasa Lovkvista. - Jest to młody, utalentowany zawodnik, który jest znany nie tylko w Polsce. Wygrywał on wiele innych wyścigów. (…) Myślę, że wygrał bardzo zasłużenie - opisuje zwycięzcę Czesław Lang. Z dyrektorem Tour de Pologne rozmawiał Paweł Sikora. Posłuchaj:

Najlepszy z Polaków – Marek Rutkiewicz w jeździe indywidualnej na czas zajął dopiero 10. pozycję. Pozwoliło mu to jednak awansować na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.