Kikkan Randall wygrała sprint na dystansie 1,3 km techniką dowolną w czeskim Libercu zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Amerykanka o 0,5 sekundy wyprzedziła Hannę Falk. Na najniższym stopniu podium stanęła Celine Brun-Lie. Do finału nie zdołała awansować Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk nie przyjechała do Liberca. Polka odpoczywa po trudach Tour de Ski.

Norweżka świetnie zaprezentowała się w kwalifikacjach i ćwierćfinale, jednak metę półfinałowego biegu minęła dopiero jako czwarta. Dla 30-letniej zawodniczki to pierwsza porażka w tym sezonie. Dotychczas trzykrotna złota medalistka olimpijska wygrywała wszystkie zawody, w których startowała.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 1,6 km najszybszy okazał się niespodziewanie reprezentant Norwegii Ola Vigen Hattestad. Pierwsze punkty Pucharu Świata wywalczył Maciej Staręga.