W meczu 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie Sevillę 7:3. W barwach "Królewskich" po raz pierwszy w podstawowym składzie zagrał Gareth Bale, który zdobył dwie bramki. Hat-trickiem popisał się natomiast Cristiano Ronaldo.

Bale otworzył wynik spotkania w 13. minucie, a niespełna kwadrans później podwyższył na 2:0. W pierwszej połowie kibice na Santiago Bernabeu obejrzeli jeszcze trzy gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Ronaldo, a następnie dla Sevilli trafili Ivan Rakitic i Carlos Bacca.

Po przerwie podopieczni trenera Carlo Ancelottiego szybko wybili gościom z głowy marzenia o remisie. W drugiej połowie po dwie bramki zdobyli Karim Benzema i Ronaldo. Na hat-tricka szansę miał także Rakitic. Chorwat najpierw zdobył swojego drugiego gola, ale później nie wykorzystał rzutu karnego.

Real jest w tej chwili trzeci w tabeli. Do prowadzącej Barcelony, która we wtorek pokonała Celte Vigo 3:0, traci sześć punktów.