Juergen Klopp nowym trenerem...Fenerbahce Stambuł ? Tureckie, a w ślad za nimi także angielskie i niemieckie gazety podają, że kończący przygodę z Borussią Dortmund trener poleciał na rozmowy w sprawie pracy w drużynie aktualnego wicelidera tureckiej Ekstraklasy.

Zdaniem gazety Sabah, zaraz po sobotniej porażce Borussii z Wolfsburgiem, Klopp wraz z żoną i managerem polecieli prywatnym samolotem do Stambułu, by tam rozmawiać o przejęciu Fenerbahce. Wciąż aktualni mistrzowie Turcji szukają nowego trenera, bo w kończącym się powoli sezonie raczej nie uda im się obronić tytułu.

Ale ewentualne zatrudnienie Kloppa byłoby wydarzeniem, którego chyba nikt się nie spodziewał. Po tym, jak 47-letni Niemiec ogłosił, że odchodzi z Borussii Dortmund, jego nazwisko łączono z klubami z Anglii: Manchesterem City, Liverpoolem czy West Hamem. Wobec nieudanego sezonu Realu Madryt spekulowało się też, czy Juergen Klopp nie zastąpi na Santiago Bernabeu Carlo Ancelottiego.

Tymczasem zdaniem tureckiej gazety, niemiecki szkoleniowiec wciąż przebywa w Stambule. Dziś miał się spotkać z prezesem Fenerbahce i wizytować obiekty klubowe. Na razie nie ma jednak żadnych informacji o podpisaniu kontraktu.