Rozstawiona z numerem drugim Belgijka Kim Clijsters odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 17,052 mln euro) w Paryżu. Clijsters przegrała z Holenderką Arantxą Rus 6:3, 5:7, 1:6.

Belgijska tenisistka, która w styczniu wygrała Australian Open, w Paryżu tak wcześnie odpadła 11 lat temu, kiedy nie przebrnęła pierwszej rundy.

W drugim secie, przy stanie 5:2, Clijsters miała nawet piłkę meczową, jednak później wyraźnie opadła z sił i miała problemy ze sprawnym poruszaniem się po korcie. To prawdopodobnie efekt długiej przerwy w grze spowodowanej kontuzją. Występ Belgijki we French Open do ostatniej niemal chwili stał pod znakiem zapytania.

20-letnia Arantxa Rus zajmuje 114. miejsce w rankingu światowym i po raz pierwszy w karierze zagra w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego.

Wcześniej do trzeciej rundy awansowała m.in. Agnieszka Radwańska (nr 12.), która wygrała z Sanią Mirzą z Indii 6:2, 6:4. Kolejną rywalką Polki będzie w sobotę Belgijka Yanina Wickmayer (nr 21.), która pokonała Japonkę Ayumi Moritę 6:4, 7:5.