Koszykarze Orlando Magic pokonali najsłabszą drużynę w lidze NBA New Jersey Nets 97-87. Marcin Gortat zdobył w tym meczu jeden punkt

Zwycięstwo 97:87 nad New Jersey Nets było czwartą z rzędu wygraną Orlando Magic. Sześciu zawodników Magic miało w tym spotkaniu dwucyfrowy dorobek punktowy. 16 oczek zapisał na swoim koncie Matt Barnes (z tego 14 w pierwszej połowie). 13 punktów dorzucił do tego były zawodnik Nets - Vince Carter.

Tym razem tylko osiem minut na parkiecie przebywał Marcin Gortat. Polski center zdobył jeden punkt (trafił jeden z dwóch rzutów wolnych), miał trzy zbiórki i blok. Bilans New Jersey to 6-55. Orlando z 43 zwycięstwami i 20 porażkami jest drugą drużyną Konferencji Wschodniej.

36-procentowa skuteczność i aż 20 strat to główne przyczyny porażki wciąż aktualnych mistrzów NBA Los Angeles Lakers z Charlotte Bobcats. Wśród zwycięzców na pochwałę zasłużyli zwłaszcza Stephen Jackson (21 punktów) i Gerald Wallace (17 punktów i 10 zbiórek). Dla pokonanych 26 punktów zdobył Kobe Bryant. Dla Lakers to druga porażka z rzędu.