Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 4,033 mln euro). Polak pokonał Amerykanina Sama Querreya 6:3, 6:4.

Było to pierwsze spotkanie na korcie tenisistów znanych z dobrych warunków fizycznych (Janowicz ma 203 cm wzrostu, Querrey - 198 cm). Zajmujący 24. miejsce w rankingu ATP World Tour łodzianin bardzo dobrze rozpoczął mecz z wyżej notowanym rywalem (18. na światowej liście) - wygrał bowiem trzy pierwsze gemy. Później obaj zawodnicy wygrywali wymiany przy swoim serwisie, co zapewniło pewne zwycięstwo 22-letniemu Polakowi 6:3.

Następnie Janowicz przełamał serwis starszego o trzy lata przeciwnika jeszcze raz - w piątym gemie drugiego seta. Wydawało się, że ta partia zakończy się takim samym rezultatem jak pierwsza, ale przy stanie 5:3 Polak nie wykorzystał piłki meczowej. Zwycięstwo przypieczętował w kolejnym gemie. Pojedynek trwał niespełna 70 minut.

Kolejnym rywalem "Jerzyka" będzie rozstawiony z numerem szóstym Tomas Berdych. W pierwszej rundzie Czech miał wolny los.

W 1/8 finału debla wystąpi z kolei grający w parze z Francuzem Jeremym Chardym Łukasz Kubot. W grze pojedynczej Polak odpadł w eliminacjach.