Gregor Schlierenzauer znokautował rywali podczas trzeciego konkursu 58. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku! Rewelacyjny Austriak zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 130 i 122 metrów. Najlepszy w polskiej ekipie Adam Małysz skoczył w serii finałowej 118 metrów i utrzymał siódmą lokatę, którą wywalczył po pierwszej serii konkursu.

Drugi z Polaków, który awansował do serii finałowej - Kamil Stoch - uplasował się na 19. pozycji po skoku na odległość 118,5 metra w drugiej serii. Drugie miejsce w konkursie zajął Szwajcar Simon Ammann, a tuż za nim uplasował się Fin Janne Ahonen.

Po pierwszej serii Małysz był siódmy z wynikiem 123,5 metra, a Stoch - 24. po skoku na odległość 116,5 metra. Drugie miejsce zajmował po pierwszej serii Ammann, który skoczył 128,5 metra, a trzecie - Austriak Martin Koch po skoku na odległość 127,5 metra.

W polskiej ekipie do serii finałowej nie awansował Stefan Hula, który skoczył zaledwie 110,5 metra i zajął 41. miejsce.

Kwalifikacje skokiem na odległość 131,5 metra wygrał Norweg Anders Jacobsen. Drugi był Słoweniec Robert Kranjec - 130,5 metra, a trzeci - Kamil Stoch - 127 metrów. Dobrze wypadł także Stefan Hula, który po skoku na odległość 122,5 metra zajął 11. miejsce. Dość długo prowadził w kwalifikacjach, a wyprzedził go dopiero Norweg Tom Hilde, skacząc o pół metra dalej. Z czwórki Polaków do pierwszej serii nie awansował tylko Krzysztof Miętus, który wylądował na 99. metrze.

Wśród zawodników czołowej dziesiątki Pucharu Świata, którzy nie musieli brać udziału w kwalifikacjach, najdalej - 128 metrów - skoczył zwycięzca noworocznego konkursu w Ga-Pa Gregor Schlierenzauer. Lider klasyfikacji generalnej TCS, jego rodak Andreas Kofler lądował na 123 metrze, a Adam Małysz - o jeden metr bliżej.

Sobotnie kwalifikacje przełożono z powodu trudnych warunków atmosferycznych - zbyt silnego i zmiennego wiatru. Nie odbył się także drugi, oficjalny trening.

Zawody w Innsbrucku były rozgrywane bez rywalizacji w parach. Do serii finałowej - tak, jak we wszystkich konkursach Pucharu Świata - weszła trzydziestka najlepszych po pierwszej serii.