Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) zdobyła srebrny medal w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego Igrzysk Europejskich w Baku. Polkę na finiszu wyprzedziła jedynie Białorusinka Alena Amialiusik. Brąz dla Holenderki Anny van der Breggen.

Trasa sobotniego wyścigu liczyła 120,7 km. Najlepsze tego dnia zawodniczki wspólnie pokonały ostatnie kilometry. Po zaciekłym pościgu na moment dołączyła do nich jeszcze jedna Holenderka, najlepsza w czwartkowej jeździe indywidualnej na czas Ellen van Dijk. Pogoń kosztowała ją jednak za dużo sił i na finiszu już się nie liczyła.

20-letnia Niewiadoma w ostatnich tygodniach jest w świetnej formie. W niedzielę wygrała czteroetapowy wyścig Euskal Eukameen w hiszpańskim Kraju Basków.

Dziewiąte miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Lublana), która do zwyciężczyni straciła 5.17 min. Taki sam czas miała Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń), która była 13.

To jedenasty medal dla Polski w Igrzyskach Europejskich i piąty srebrny. Biało-czerwoni mają na koncie także jeden złoty i pięć brązowych krążków.