JKH GKS Jastrzębie pokonało Polonię Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) w pierwszym w tym sezonie meczu hokejowej ekstraligi. Na listę strzelców wpisali się Damian Kapica i Maciej Urbanowicz (obaj trafili do bramki w 6. minucie spotkania) oraz Ivo Kotaszka (26. minuta).

Nie będzie lokautu w polskiej lidze hokejowej. Po tygodniach sporów Polski Związek Hokeja na Lodzie i kluby zawarły porozumienie, dzięki któremu rozgrywki ruszą 13 września. Jak donosi portal hokej.net, PZHL poprowadzi rozgrywki pod marketingową nazwą Polska Hokej Liga, ale oparte będą one na... czytaj więcej

Mecz Jastrzębia z Polonią został rozegrany awansem z 20 września.

Również awansem - z 22 września - rozegrany zostanie we wtorek pojedynek Aksam Unii Oświęcim z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Kolejne spotkania zaplanowano natomiast dopiero na przyszły piątek. Zespół z Oświęcimia zmierzy się wtedy z GKS-em Katowice, sanoczanie z Podhalem Nowy Targ, a GKS Tychy z 1928 KTH Krynica. Pauzować będzie Cracovia.

Zasady rywalizacji drużyn w tym sezonie ustalone zostały przez PZHL i kluby dopiero dwa dni przed startem rozgrywek. Postanowiono, że sezon zasadniczy składać się będzie z sześciu rund, a każdy zespół rozegra w nim 48 meczów. Ponieważ liczba drużyn w ekstralidze jest nieparzysta, w każdej kolejce jeden zespół będzie pauzował.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego osiem najlepszych drużyn przystąpi do play off. Pierwsza runda będzie toczyć się do trzech wygranych meczów, kolejne - do czterech. Z ligi nikt nie spadnie, a mistrz kraju powinien być znany na początku kwietnia.