JKH GKS Jastrzębie pokonało Polonię Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) w pierwszym w tym sezonie meczu hokejowej ekstraligi. Na listę strzelców wpisali się Damian Kapica i Maciej Urbanowicz (obaj trafili do bramki w 6. minucie spotkania) oraz Ivo Kotaszka (26. minuta).

Mecz Jastrzębia z Polonią został rozegrany awansem z 20 września.

Również awansem - z 22 września - rozegrany zostanie we wtorek pojedynek Aksam Unii Oświęcim z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Kolejne spotkania zaplanowano natomiast dopiero na przyszły piątek. Zespół z Oświęcimia zmierzy się wtedy z GKS-em Katowice, sanoczanie z Podhalem Nowy Targ, a GKS Tychy z 1928 KTH Krynica. Pauzować będzie Cracovia.

Zasady rywalizacji drużyn w tym sezonie ustalone zostały przez PZHL i kluby dopiero dwa dni przed startem rozgrywek. Postanowiono, że sezon zasadniczy składać się będzie z sześciu rund, a każdy zespół rozegra w nim 48 meczów. Ponieważ liczba drużyn w ekstralidze jest nieparzysta, w każdej kolejce jeden zespół będzie pauzował.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego osiem najlepszych drużyn przystąpi do play off. Pierwsza runda będzie toczyć się do trzech wygranych meczów, kolejne - do czterech. Z ligi nikt nie spadnie, a mistrz kraju powinien być znany na początku kwietnia.