Marek Saganowski zdobył trzy gole dla FC Southampton w wygranym 6:0 wyjazdowym meczu angielskiej drugiej ligi z Wolverhampton Wanderers. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 24. 36. i 83. minucie gry.

Saganowski trafił do zespołu "Świętych" pod koniec stycznia. Został wypożyczony z francuskiego pierwszoligowca ES Troyes i w ciągu dwóch miesięcy strzelił łącznie siedem goli.

Z dobrej strony pokazał się także bramkarz gości Bartosz Białkowski, który w 45. minucie obronił rzut karny egzekwowany przez Michaela Kighlty'ego. Trzeci z Polaków występujących w FC Southampton - Grzegorz Rasiak nie zagrał z powodu choroby.

Po 40 kolejkach rozgrywek ekipa z Southampton plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. Prowadzi Derby County.