Tylko jeden konkurs wystarczył do wyłonienia mistrza świata w lotach narciarskich - wczorajsze zawody w Harrachovie odwołano z powodu zbyt silnego wiatru. Tytuł mistrzowski obronił Niemiec Sven Hannawald. Srebrny medal wywalczył jego rodak Martin Schmitt, a brązowy Fin - Matti Hautamaeki.

Wiatr był naprawdę silny – niekiedy wiał z prędkością nawet 10 m/s. Ekrany mające chronić skoczków przed podmuchami zostały pozrywane. Wiatr poprzewracał nawet przenośne toalety. W takich warunkach skakanie byłoby zbyt niebezpieczne i właśnie dlatego sędziowie zdecydowali się na odwołanie wczorajszych zawodów. Tym samym, wyniki sobotniego konkursu zostały uznane za końcowe. Podobnie jak przed dwoma laty, mistrzem świata w lotach narciarskich został Niemiec Sven Hannawald - po raz pierwszy w historii mistrzostw, ktoś zdołał obronić tytuł. Adam Małysz sklasyfikowany został na 18. pozycji. Tomasz Pochwała uplasował się na 31. miejscu, Tomisław Tajner był 33., a Robert Mateja - 34.