Anna Rogowska zdobyła w Goeteborgu srebrny medal halowych mistrzostw Europy w skoku o tyczce. Brązowy krążek wywalczyła z kolei Katarzyna Broniatowska, startująca w biegu na dystansie 1500 metrów.

Rogowska początkowo została sklasyfikowana na pierwszym miejscu ex aequo z Holly Bleasdale. Jednak sędziowie nakazali dogrywkę, w której lepszą okazała się Brytyjka.

Ogromna radość trwała kilkanaście minut. Organizatorzy nie zgodzili się na przyznanie dwóch złotych medali i nakazali zawodniczkom dogrywkę na wysokości 4,72. Obie jej nie pokonały i poprzeczkę obniżono na 4,67. Brytyjka skoczyła w pierwszej próbie, zaś Ania strąciła i tym samym Bleasdale ma złoto, a Rogowska srebro - poinformował prezes PZLA Jerzy Skucha.

Brąz Broniatowskiej

Brązowy medal zdobyła natomiast Katarzyna Broniatowska. To bardzo miła niespodzianka - podkreślał prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.

Od startu do mety w biegu prowadziła pochodząca z Etiopii reprezentantka Szwecji Abeba Aregawi - 4.04,47. Na drugiej pozycji uplasowała się Hiszpanka Isabel Macias - 4.14,19. Tuż za nią finiszowała podopieczna Zbigniewa Króla, która uzyskała czas 4.14,30.