Diego Milito z Interu Mediolan przeszedł operację zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie i na pewno nie zagra do sezonu. Argentyński piłkarz doznał urazu w czwartkowym meczu Ligi Europejskiej z rumuńskim CFR Cluj (2:0).

Najlepszy strzelec Interu (dziewięć goli w obecnym sezonie Serie A) uszkodził więzadła poboczne i krzyżowe przednie w lewej nodze. 33-letni napastnik opuścił boisko po zaledwie kilku minutach gry. Już teraz wiadomo, że na murawę wróci za pół roku.

W pierwszym spotkaniu 1/16 finału przeciwko CFR Cluj obie bramki zdobył w pierwszej połowie Rodrigo Palacio, który zastąpił rodaka.

Milito był bohaterem finału Ligi Mistrzów w 2010 roku. Na stadionie w Madrycie Inter pokonał Bayern Monachium 2:0, a on był zdobył obydwa gole.

W tabeli włoskiej ekstraklasy Inter zajmuje czwarte miejsce, ze stratą 11 punktów do broniącego tytułu Juventusu Turyn. Przed mediolańczykami są także Napoli i Lazio Rzym.