Katarzyna Baranowska i Paweł Korzeniowski zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji pływackich zawodów Grand Prix, które odbyły się w Szczecinie. Baranowska wyprzedziła m.in. Otylię Jędrzejczak. Niestety, nie było rekordów Polski.

Na dystansie 800 m już od pierwszych długości basenu było wiadomo, że pojedynek o zwycięstwo stoczą Baranowska i Jędrzejczak. Po kolejnych długościach pływalni obie zawodniczki zmieniały się prowadzeniem, a na mecie okazało się, że lepszy czas o zaledwie jedną setną sekundy uzyskała szczecinianka.

Równie emocjonujący był wyścig na 400 m stylem zmiennym pomiędzy Baranowską i Urbańczyk. W tym przypadku szczecinianka wygrała różnicą ponad sześciu sekund.

Do niecodziennej sytuacji doszło na dystansie 400 m stylem dowolnym kobiet. Wygrała Jędrzejczak przed Baranowską, a trzecia była Paulina Barzycka, która dystans zakończyła odbijając się od ściany nogami i chciała płynąć dalej. Nie wiem, co się stało, źle policzyłam długości basenu i myślałam, że zostało jeszcze 50 metrów - śmiała się z własnej pomyłki Barzycka.

W najciekawszym wyścigu mężczyzn na 800 m stylem dowolnym Paweł Korzeniowski - mistrz świata i rekordzista kraju - został wyprzedzony przez dwójkę szczecinian. Wygrał Sawrymowicz przed Stańczykiem. Reprezentant AZS AWF Warszawa przyznał po wyścigu, że źle rozegrał go taktycznie.

Korzeniowski nieco później zrewanżował się Stańczykowi na dystansie 200 m st. dowolnym, a w kończącym zawody wyścigu na 400 m kraulem ponownie pokonał Stańczyka (w obu przypadkach był lepszy o trzy sekundy).