Fin Kimi Raikkonen z teamu Ferrari zwyciężył w Grand Prix Wielkiej Brytanii, odnosząc 12. zwycięstwo w Formule 1, a trzecie w sezonie. Robert Kubica z BMW-Sauber na torze Silverstone był czwarty.

Raikkonen, który w marcu wygrał Grand Prix Australii, a przed tygodniem również GP Francji, wyprzedził na torze Silverstone dwóch kierowców McLaren-Mercedes: Hiszpana Fernando Alonso i Brytyjczyka Lewisa Hamiltona, aktualnego lidera klasyfikacji MŚ.

Kubica zakończył wyścig na czwartym miejscu, udanie odpierając na ostatnich okrążeniach ataki Brazylijczyka Felipe Massy z Ferrari. Szósty był partner Polaka z BMW-Sauber - Niemiec Nick Heidfeld. Wyścig obserwował Wojciech Słoń z redakcji sportowej RMF FM:

Tor Silverstone położony jest 30 km na północny wschód od Oxfordu. Charakteryzują go wolne zakręty poprzecinane długimi prostymi. Całkowity dystans toru wynosi 308.356 km. Brytyjski tor jest jednym z najdłużej goszczących w kalendarzu wyścigów Formuły 1. Silverstone został zbudowany na terenie lotniska z czasów II Wojny Światowej. Długie pasy startowe dla samolotów i drogi do kołowania przekształcono w szybki tor wyścigowy. Ówczesny oficjalny układ toru o długości blisko sześciu kilometrów do złudzenia przypominał klepsydrę. Od tamtego czasu tor Silverstone był wielokrotnie modyfikowany aż do osiągnięcia dzisiejszej postaci.