Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wywalczył 42. pole position w karierze. Niemiec ruszy z pierwszego pola w jutrzejszym wyścigu o Grand Prix Korei na południowokoreańskim torze Yeongam.

Trzykrotny mistrz świata z ostatnich lat i zwycięzca dwóch poprzednich wyścigów w Korei Południowej uzyskał czas 1.37,202. Wyprzedził o 0,218 s najlepszego kierowcę F1 w 2008 roku, Brytyjczyka Lewisa Hamiltona z Mercedes GP.

Trzeci czas, gorszy od Niemca o 0,258 s, uzyskał jego kolega z zespołu Australijczyk Mark Webber. Jednak zostanie on dyscyplinarnie przesunięty na 13. pozycję startową na Yeongam za to, że przed dwoma tygodniami nie wrócił pieszo do boksu, po awarii bolidu na ostatnim okrążeniu GP Singapuru. Został wówczas podwieziony przez Hiszpana Fernando Alonso z Ferrari, co nie spodobało się sędziom, którzy dopatrzyli się naruszenia regulaminu MŚ.

Alonso, zwycięzca pierwszej edycji GP Korei w 2010 roku, dzisiaj uzyskał szósty czas, tracąc do zwycięzcy kwalifikacji 0,836 s, ale zyskał jedną lokatę dzięki karze dla Webbera.

Vettel znów najlepszy w sezonie

Vettel zdobył szóste pole position w sezonie, a trzecie z rzędu. Ma za sobą trzy kolejne wygrane wyścigi w obecnej rywalizacji i na sześć startów przed końcem sezonu zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji mistrzostw świata, z dorobkiem 247 punktów. Wyprzedza Alonso o 60 pkt Alonso. Hamilton traci do niego 96 oczek.