Hiszpan Fernando Alonso z zespołu McLaren Mercedes wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Europy. Drugi był Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari. Robert Kubica zakończył niedzielne zawody na siódmej pozycji.

Alonso wyprzedził Brazylijczyka Felipe Massę z Ferrari oraz Australijczyka Marka Webbera z Red Bull-Renault. Kubica zakończył wyścig na siódmym miejscu, tuż za kolegą z teamu BMW-Sauber - Niemcem Nickiem Heidfeldem.

Wyścig został przerwany tuż po starcie z powodu ulewy, która wywołała chaos na torze Nuerburgring. Ponowny start o godz. 14.35 odbył się za "samochodem bezpieczeństwa". Kubica z lotnego startu wznowił rywalizację z 11. pozycji, a na prowadzeniu znalazł się nieoczekiwanie debiutant - Niemiec Markus Winkelhock z teamu Spyker. Stawkę zamykał, na 17. miejscu, Brytyjczyk Lewis Hamilton, aktualny lider klasyfikacji mistrzostw świata.

13. Jarno Trulli Toyota +1 okr

W wyścigu nie ukończyli m.in.: Niemcy Nico Rosberg (Williams-Toyota) i Adrian Sutil (Spyker), Włoch Vitantonio Liuzzi (Toro Rosso-Ferrari), Brytyjczyk Jenson Button (Honda) oraz Amerykanin Scott Speed (Toro Rosso-Ferrari). Wszyscy uszkodzili bolidy, wypadając z toru na trzecim okrążeniu.

W dalszej części wyścigu odpadli: Markus Winkelhock (Spyker); Ralf Schumacher (Toyota), Takuma Sato (Super Aguri-Honda) i Kimi Raikkonen (Ferrari).

W trakcie wyścigu o Grand Prix Europy kierowcy mieli do pokonania dystans 308,863 km, czyli 60 okrążeń po 5148 m.