Ludovic Obraniak zdobył bramkę dla Girondins Bordeaux w meczu 4. kolejki francuskiej Ligue 1, ale jego klub przegrał na wyjeździe z St Etienne 1:2 (0:1). Było to pierwsze trafienie byłego reprezentanta Polski w tym sezonie.

Obraniak, który w maju zrezygnował z dalszych występów w biało-czerwonych barwach, rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom zapewnił Romain Hamouma, a pięć minut po przerwie podwyższył Loic Perrin.

Dla Bordeaux, które spadło na 14. miejsce w tabeli, była to druga porażka w tym sezonie. St Etienne awansowało na drugie miejsce. Lider rozgrywek Olympique Marsylia zmierzy się wieczorem z zajmującym czwarte miejsce Monaco.