Piłkarze Borussii Dortmund awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu niemieckiej drużyny z Szachtarem Donieck (3:0) jedną z bramek zdobył Jakub Błaszczykowski, a wcześniej asystę zaliczył Robert Lewandowski.

Błaszczykowski grał do 70. minuty, natomiast Lewandowski i Łukasz Piszczek rozegrali w barwach gospodarzy całe spotkanie. Drużyna z Dortmundu awansowała do ćwierćfinału LM po raz pierwszy od 1998 roku.

Po remisie 2:2 w Doniecku piłkarze Borussii byli w korzystniejszej sytuacji. Nawet mimo faktu, że nie mógł zagrać wracający po przebytej grypie obrońca Mats Hummels.

Już w 12. minucie Lewandowski stanął przed znakomitą szansą, ale Andrij Piatow obronił jego strzał. Niedługo potem Borussia objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Felipe Santana i trafił pod poprzeczkę. W 37. minucie losy rywalizacji były już praktycznie rozstrzygnięte. Po dośrodkowaniu z prawej strony Lewandowskiego sprytnym strzałem popisał się Mario Goetze. W końcówce pierwszej połowy świetną okazję zmarnował polski napastnik Borussii - chyba za długo zwlekał z kopnięciem piłki i jego uderzenie zostało zablokowane.

Po przerwie goście, nie mający już niczego do stracenia, rzucili się do ataków. Brakowało im jednak skuteczności, na dodatek dobrze w bramce Borussii spisywał się Roman Weidenfeller. W 59. minucie ekipę z Ukrainy pogrążył Błaszczykowski - polski skrzydłowy wykorzystał fatalny błąd bramkarza Piatowa (wypuścił z rąk piłkę, która odbiła się jeszcze od jego kolana) i bez problemów trafił do siatki.