Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wystąpi w finale turnieju ATP Tour na twardych kortach w Dubaju. Polscy tenisiści awansowali do tej fazy po wygranej z Jonathanem Erlichem i Andym Ramem z Izraela 6:4, 3:6, 10-4. Spotkanie trwało godzinę i 17 minut.

W ubiegłym roku Polacy trzykrotnie trafiali na Erlicha i Rama i trzykrotnie przegrali: w Pucharze Davisa w Ramat Hasharon (6:4, 4:6, 3:6, 1:6), w imprezie ATP Masters 1000 w Miami (5:7, 4:6) oraz w turnieju ATP Tour w Eastbourne (4:6, 4:6). We wcześniejszych meczach w Dubaju Fyrstenberg i Matkowski pokonali kolejno Marcosa Baghdatisa z Cypru i Rosjanina Michaiła Jużnego 6:2, 7:5, a także Niemca Michaela Kohlmanna i Ukraińca Serhija Stachowskiego 7:6 (7-4), 6:3.

W wielkim finale biało-czerwoni zmierzą się z tenisistami z Indii Maheshem Bhupathim i Rohanem Bopanną (nr 4.), którzy w półfinale wygrali z Austriakami Julianem Knowlem i Alexandrem Peyą 7:6 (7-2), 7:6 (9-7).

Fyrstenberg i Matkowski zajmują obecnie czternaste miejsce w rankingu najlepszych par sezonu ATP "Doubles Team Race to London". Wyłoni on osiem duetów uczestniczących w kończącym sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena. W indywidualnej klasyfikacji deblistów znajdują się ex aequo na dwunastej pozycji.

Wynik spotkania 1/2 finału gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 3) - Jonathan Erlich, Andy Ram (Izrael) 6:4, 3:6, 10-4.