Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open (pula nagród 17,520 mln euro). Polka pokonała w swoim pierwszym meczu Austriaczkę Patricię Mayr-Achleitner 6:1, 6:2. Kolejną rywalką krakowianki będzie Sania Mirza z Indii, która wygrała z Niemką Kristiną Barrois 6:3, 6:3.

"Isia" bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Po kilku minutach prowadziła już 3:0. Polka świetnie serwowała, posyłając piłki z prędkością sięgającą 113 km/h. W pierwszej partii krakowianka oddała rywalce zaledwie jednego gema. Set trwał zaledwie dwadzieścia trzy minuty.

Drugi set był bardziej wyrównany. Patricia Mayr-Achleitner wygrała swoje podanie, ale po chwili Radwańska doprowadziła do wyrównania (1:1). Na twarzy Polki widać było grymas bólu z powodu wciąż dokuczającego urazu pleców. Pomimo tego cztery kolejne gamy należały do naszej reprezentantki.

Austriaczka zdołała jeszcze wywalczyć gema w końcówce meczu, ale na więcej nie było ją stać (5:2). Dwa proste błędy rywalki dały Radwańskiej szybki awans do drugiej rundy.

Radwańska startuje w Paryżu także w deblu razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. Pierwszymi rywalkami pary rozstawionej z nr 12. będą Holenderka Michaella Krajicek i Czeszka Lucie Safarova.