Niemiec Sebastian Vettel wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Singapuru, 13. z 19 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. To siódme w sezonie zwycięstwo kierowcy Red Bull-Renault, dzięki któremu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Vettel po raz trzeci z rzędu triumfował na wąskim ulicznym torze Marina Bay Street Circui. W niedzielę odniósł również 33. zwycięstwo w karierze.

Walczący o czwarty z rzędu tytuł 26-letni Niemiec wyprzedził Hiszpana Fernando Alonso z Ferrari oraz Fina Kimiego Raikkonena z Lotus-Renault.

To, że w rozgrywanym przy sztucznym świetle wyścigu postara się o trzecie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie, Vettel zasygnalizował już wcześniej. Lider klasyfikacji generalnej był najszybszy na dwóch z trzech treningach oraz zdobył pole position (piąty raz w sezonie).

Na pierwszym okrążeniu stracił prowadzenie na rzecz rodaka Nico Rosberga (Mercedes GP). Po chwili jednak je odzyskał, a w dotarciu do mety na pierwszym miejscu nie przeszkodził mu nawet samochód bezpieczeństwa, który pojawił się na torze na półmetku rywalizacji.

Rosberg ostatecznie był czwarty. Drugi Alonso stracił do Vettela ponad 30 sekund, a trzeci Raikkonenen - ponad 40. Fin ruszył dopiero z 13. pozycji, ale popisał się udanymi manewrami i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Piątą pozycję wywalczył Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP). Tuż za nim uplasował się Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari). Siódmy był rodak Hamiltona Jenson Button (McLaren-Mercedes).

O pechu może mówić kolega z teamu Vettela Mark Webber. Problemy z silnikiem na ostatnim okrążeniu sprawiły, że Australijczyk musiał przedwcześnie zakończyć rywalizację i został sklasyfikowany na 15. miejscu.

W klasyfikacji generalnej przewaga lidera (247 pkt) nad drugim Alonso wzrosła do 60 pkt. Trzeci jest Hamilton - 151 pkt.

Wyścig w Singapurze zainaugurował azjatycką część sezonu. Kolejne GP odbędą się w Korei Południowej (6 października), Japonii, Indiach oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich (GP Abu Zabi). Później kierowcy przeniosą się do Ameryki Północnej (GP USA) i Południowej (GP Brazylii).