Lider mistrzostw świata Formuły 1 Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP był najszybszy na trzecim treningu przed wyścigiem o Grand Prix USA na torze w Austin. Drugi został anulowany z powodu aury. Brytyjczyk, który już w niedzielę może zdobyć drugi z rzędu, a trzeci w karierze tytuł, wyprzedził Niemców Sebastiana Vettela (Ferrari) i Nico Huelkenberga (Force India).

Lewis Hamilton /PAP/EPA/SRDJAN SUKI /PAP/EPA

Trening odbył się w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy padającym ulewnym deszczu i bez udziału publiczności.

Prognoza na kolejne godziny jest także bardzo niekorzystna. Ma nadal intensywnie padać, być może nie uda się przez to przeprowadzić kwalifikacji. Na razie nie podjęto decyzji o ich ewentualnym przeniesieniu na niedzielę. Możliwe jest nawet ustawienie na polach startowych na podstawie wyników trzeciego treningu.

Piątkowy pierwszy trening wygrany przez Niemca Nico Rosberga z Mercedesa także przeprowadzono przy padającym z przerwami deszczu. Temperatura powietrza wynosiła 25 st. C, asfaltu o jeden stopień więcej. Tor w Teksasie momentami wysychał, ale po chwili znowu zaczynało padać i był mokry.

W sobotę Rosberg zanotował dziewiąty rezultat, o prawie dwie sekundy gorszy od wyniku Hamiltona, który jako jedyny w stawce 20 zawodników pokonał okrążenie toru w czasie poniżej dwóch minut.