Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) wygrał wyścig o Grand Prix Singapuru, 13. z 19 eliminacji mistrzostw świata Formuly 1. Na podium stanęli też Australijczyk Daniel Ricciardo i Fin Kimi Raikkonen. Rywalizacji nie ukończył lider cyklu Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Sebastian Vettel /DIEGO AZUBEL /PAP/EPA

Vettel, czterokrotny triumfator MŚ jeszcze w bolidzie Red Bull-Renault, odniósł 42. zwycięstwo w karierze. Zajmuje samodzielnie trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów, ustępując tylko rodakowi Michaelowi Schumacherowi (91) i Francuzowi Alainowi Prostowi (51). Ricciardo (Red Bull-Renault) stracił do niego ok. półtorej sekundy, a Raikkonen (Ferrari) - ponad 17.

Takie rozstrzygnięcia są interesujące dla klasyfikacji generalnej cyklu, ponieważ znacznie zmniejszyły się różnice punktowe między pierwszą trójką. Przed GP Singapuru Hamilton (Mercedes GP) miał 53 pkt przewagi nad kolegą z zespołu Niemcem Nico Rosbergiem i 74 nad Vettelem.