Niemiec Sebastian Vettel z teamu Ferrari wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Australii. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedes GP, który startował z pole position, a trzecie jego kolega z teamu Fin Valtteri Bottas. Wyścig na torze w Melbourne był inauguracją 68. sezonu mistrzostw świata F1.

Po lewej: Sebastian Vettel cieszy się ze zwycięstwa w wyścigu o GP Australii, po prawej: Max Verstappen i (z tyłu) Lewis Hamilton na torze w Melbourne /DIEGO AZUBEL /PAP/EPA

Sebastian Vettel triumfował w wyścigu Formuły 1 po raz 43. w karierze. Zarówno dla niego, jak i dla Ferrari było to jednak pierwsze zwycięstwo od miesięcy: po raz ostatni bowiem Niemiec wygrał wyścig F1 20 września 2015 roku w Singapurze. W sezonie 2016 kierowcom Ferrari nie udało się natomiast ani raz stanąć na najwyższym stopniu podium.

Kolejny wyścig zaplanowano 9 kwietnia w Szanghaju, później zaś kierowcy będą rywalizować 16 i 30 kwietnia w Bahrajnie i Rosji.

Sezon zakończy się 26 listopada w Abu Zabi.