Kierowcy z teamu Ferrari triumfowali na torze Spa-Francorchams. Fin Kimi Raikonnen był najszybszy. Drugie miejsce zajął Felipe Massa, trzeci był Fernando Alonso (Mclaren). Robert Kubica, mimo bardzo dobrej jazdy i walki o punktowane ósme miejsce, zakończył wyścig bez punktów, zajmując dziewiątą pozycje.

Robert Kubica toczył zaciętą walkę o ósmą pozycje z Kovalainenem. Najbliżej wyprzedzenia kierowcy Renault Polak był na siedem okrążeń przed końcem wyścigu. Ale atak po zewnętrznej Kubicy został odparty przez Heikki Kovalainena. Im bliżej finiszu wyścigu o Grand Prix Belgii, Kubica musiał nie tylko atakować, ale uważać na czyhającego na jego błąd Ralfa Schumachera. Posłuchaj relacji z wyścigu Kuby Wasiaka, z redakcji sportowej RMF FM:

Wczorajsze kwalifikacje wygrał pewnie kierowca Ferrari. Robert Kubica jechał bardzo dobrze. W uzyskaniu dobrego rezultatu przeszkodziła mu jednak awaria bolidu na trzeciej sesji treningowej. Kubica zajął w kwalifikacjach 5. miejsce, jednak z powodu kary za wymianę silnika, został przesunięty na 15. pozycję.

Wyścig rozpoczął jednak z 14. miejsca, ponieważ wieczorem zespół Renault poinformował o konieczności wymiany silnika w samochodzie Włocha Giancarlo Fisichelli. Włoch spadł więc z 11. na ostatnią, 22. pozycję startową.